O nas

O nas 2021-07-02T23:03:29+02:00

Naszą misją jest:

„Ofiarować swą wiedzę i doświadczenie, wszystkim potrzebującym,
w imię najwyższych wartości”

OPIEKA DUCHOWA

 Choroba i niepełnosprawność prowadzi do pytań o sens przeżywania trudnych doświadczeń życiowych, znaczenie cierpienia i śmierci,
a w konsekwencji o rolę Boga w biegu ludzkiego życia. Są to pytania, które wykraczają poza pomoc medyczną i psychologiczną.
Dlatego tak ważna jest obecność w zespole terapeutycznym księdza, który odwiedza chorych, stwarzając okazję do rozmowy, wspólnej modlitwy, przyjęcia sakramentów, uczestnictwa we Mszy Świętej. Opieka duchowa jest integralną częścią opieki medycznej i wpływa pozytywnie na poprawę samopoczucia pacjentów.

MARIÓWKA (pow. Przysucha, woj. mazowieckie)

To miejscowość położona w słonecznej kotlinie, u podnóża Gór Świętokrzyskich w Obrębie Obszaru Krajobrazu Chronionego „Lasy Przysusko-Szydłowieckie” o walorach przyrodniczo – krajobrazowo – mikroklimatycznych.

Swoisty klimat przepełniony ciszą i czyste powietrze predysponują to miejsce do regeneracji fizyczno – duchowej w ramach rehabilitacji leczniczej i społecznej. Usytuowanie w odległości 500 m od drogi krajowej zapewnia łatwy dojazd.

MARIÓWKA (pow. Przysucha, woj. mazowieckie)

mariówka

HISTORIA PROMIENIA

„Bóg okazując nam miłosierdzie oczekuje, że będziemy świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie” Jan Paweł II
Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w dn. 08.04.2005 r. utworzyło Dzieło Pomocy Chorym „Promień”, w hołdzie Janowi Pawłowi II.

Od 1878 r. Zgromadzenie jest obecne pośród ludu wiejskiego, a poprzez to Dzieło ta obecność staje się jeszcze pełniejsza.
Wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom społecznym środowisk wiejskich i małomiasteczkowych 7 października 2010 r. w ramach działalności Dzieła Pomocy Chorym „Promień” został zarejestrowany Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ, który świadczy usługi zdrowotne.

Na ten cel Zgromadzenie przeznaczyło budynek byłych szkół, skonfiskowany przez władze komunistyczne i zwrócony po 50 latach. Budynek ten wymaga kapitalnego remontu oraz dostosowania do nowych funkcji.

Obok Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ został utworzony  Ośrodek Edukacyjno-Profilaktyczny, który prowadzi kształcenie w formach pozaszkolnych, na kursach, szkoleniach, warsztatach, seminariach oraz konferencjach z zakresu:

 • nauk medycznych – lekarzy, lekarzy dentystów, psychologów, fizjoterapeutów, masażystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych oraz innych osób legitymujących się dyplomem ukończenia odpowiednich szkół, których zawody mają zastosowanie w ochronie zdrowia,

 • podstaw obsługi komputera,

 • rekreacji ruchowej,

 • kompleksowej obsługi biura,

 • języków obcych,

 • oraz innych związanych z rozwojem osobistym.

WARTO ZOBACZYĆ

W pobliżu Mariówki znajduje się:

 • Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

 • Szydłowiecke Centrum Kultury – Zamek w Szydłowcu
  (Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów, Pałac Radziwiłłów)

 • Pałac Odrowążów w Chlewiskach

 • zabytkowe kościoły i kapliczki, które warto zwiedzić.

mariówka
x
Potrzebujesz więcej inforamcji?
Oddzwonimy do Ciebie!


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez administratora danych - NZOZ Promień zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałam(em) dobrowolnie.

   [recaptcha]