Wizyta u pomysłodawcy powstania Mariówki

Z inicjatywy pacjentów, dnia 21 maja 2023 r., odbyła się pielgrzymka chorych, przebywających w NZOZ Promień w Mariówce do Sanktuarium Bł. O. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Bł. O. Honorat założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, w tym także Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej, zainicjował dzieło utworzenia miejsca, które przez Maryję będzie służyć samemu Bogu. To on zaproponował nazwę: Mariówka, na cześć Matki Bożej. Właśnie tu od 1903 r. działały różne dzieła edukacyjne, a obecnie Ośrodek „PROMIEŃ”, który służy osobom chorym, ale także tym, którzy potrzebują ciszy, odnowy duchowej lub chcą uzupełnić swą wiedzę.

Pielgrzymów po Sanktuarium Bł. O. Honorata oprowadzała dr Krystyna Lemańska. Przybliżyła ona nie tylko historię jego życia i sylwetkę duchową, ale także zaprezentowała liczne pamiątki po nim, w tym także słynny konfesjonał – miejsce, w którym błogosławiony był nie tylko szafarzem miłosierdzia Bożego, ale także narzędziem w tworzeniu licznych dzieł służących odrodzeniu Ojczyzny.

Dla uczestników pielgrzymki był to czas bogatych przeżyć duchowych i okazja do poznania faktów z historii Polski w okresie zaborów.

Elżbieta Kowacz

x
Potrzebujesz więcej inforamcji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez administratora danych - NZOZ Promień zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałam(em) dobrowolnie.

[recaptcha]