Wieczory sztuki filmowej KRZYSZTOFA MAGOWSKIEGO w Mariówce.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ w Mariówce będzie gościć w dniach od 18 do 22 lutego 2019 r. znanego polskiego reżysera, dokumentalistę Krzysztofa Magowskiego. Pierwszego wieczoru 18 lutego – w poniedziałek – odbędzie się spotkanie z reżyserem noszące tytuł: Film moja pasja. W kolejne dni będzie on prezentował swe wybrane, najciekawsze filmy.

Krzysztof Magowski uczył się sztuki filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierunkiem między innymi Krzysztofa Kieślowskiego. Po studiach był asystentem reżysera Ryszarda Bugajskiego w filmie „Przesłuchanie”, który przez władze komunistyczne został objęty zakazem upowszechniania. Potem jednak nagradzany w latach 1989–1990 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 1987 był najbliższym współpracownikiem reżysera Andrzeja Jurgi w pracy nad przygotowaniem pełnometrażowego filmu dokumentalnego dla Episkopatu Polski ukazującego wizytę papieża Jana Pawła II w Polsce.

W latach 1985-2002 działał w Studio Filmowym „Dom”. W 1999 wybrany został na I wiceprzewodniczącego Zarządu nowo powołanego Stowarzyszenia Autorów Filmowych (SAF).

Obecnie związany z telewizją publiczną reżyseruje wiele programów telewizyjnych i pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej TVP oraz przewodniczącego Sekcji Telewizyjnej SFP. Znany i nagradzany jako reżyser i producent filmów zwłaszcza dokumentalnych. Członek Polskiej Akademii Filmowej i ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jest także przewodniczącym rady nadzorczej nowo powstałej Fundacji Twórczości Filmowej skupiającej wybitnych twórców filmów dokumentalnych i fabularnych.

Warto przypomnieć, że jest między innymi reżyserem spektaklu telewizyjnego zrealizowanego w 2018 r. OSTATNI HRABIA. EDWARD BERNARD RACZYŃSKI oraz filmu dokumentalnego SEN O WARSZAWIE powstałego w 2014 r.

x
Potrzebujesz więcej inforamcji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez administratora danych - NZOZ Promień zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałam(em) dobrowolnie.

[recaptcha]