Spotkanie z P. Woldanem

Reżyser Paweł Woldan w Mariówce

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ w Mariówce – 9 listopada 2018 r. – uczcił stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę spotkaniem z Pawłem Woldanem, reżyserem służącym Polsce swą pracą twórczą. Jego „wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej” dla Ojczyzny potwierdził Prezydent Andrzej Duda w 2016 r. odznaczając go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał on także we wrześniu 2017 r., podczas Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni, „Platynowy opornik”, czyli nagrodę specjalną za całokształt twórczości, „za niezłomność w podejmowaniu trudnych tematów, bezkompromisowość i niezależność w pracy twórczej”. Był wielokrotnie nagradzany na różnych festiwalach filmowych

Paweł Woldan opowiadając w Mariówce o swej drodze twórczej wskazał na rolę mistrza sztuki filmowej, jakim był dla niego Krzysztof Kieślowski oraz na duchowy wpływ św. Jan Paweł II. Uczestnicy spotkania słuchali świadectwa reżysera o tym, jak ważna jest wytrwałość w realizacji projektów mądrych filmów. Szacunek wobec widza, który ma prawo do przekazu zgodnego z obiektywną rzeczywistością w najpiękniejszej, choć trudnej formie artystycznej, to postawa cechująca Pawła Woldana, która sprawia, iż filmy oraz spektakle teatru telewizji reżyserowane przez niego cieszą się uznaniem i dużą oglądalnością.

Uczestnicy wieczornego spotkania mogli nie tylko rozmawiać z reżyserem, ale także zobaczyć fragmenty jego dzieł i dowiedzieć się o przygotowywanym przez niego serialu filmowym poświęconym Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Artysta wyraża siebie w swoich dziełach. Dlatego wspaniałym uzupełnieniem poznania Pawła Woldana, jako twórcy niezłomnego i bezkompromisowego są wieczory jego twórczości, które będą trwać w NZOZ Promieńdo 28 listopada 2018 r. Pierwszy wieczór, 10 listopada br. poprowadził sam reżyser prezentując swój najnowszy spektakl teatru telewizji „Prymas Hlond”. Kolejne będą przebiegać zgodnie z przygotowanym przez niego projektem. Terminy projekcji dzieł zostały zamieszczone na naszej stronie.

autor. Marta Augustyńska

autor. Małgorzata Bajuk

autor. ks. Zbigniew Niemirski

x
Potrzebujesz więcej inforamcji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez administratora danych - NZOZ Promień zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałam(em) dobrowolnie.

[recaptcha]