Rozpoczęcie Praktycznego Kursu Kroju i Szycia w Mariówce

W dniach 5 i 6 marca odbyły się pierwsze zajęcia Praktycznego Kursu Kroju i Szycia organizowanego przez Ośrodek Edukacyjno-Profilaktyczny w Mariówce. Zajęcia prowadzone są w nowocześnie wyposażonej pracowni. Powstała ona dzięki Przełożonej Generalnej Matce Mirosławie Grunt i zarządowi generalnemu Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Zarząd sfinansował wyremontowanie i wyposażenie pracowni, którą dyrektor szkół Agata Wyrodek przygotowała na pierwszym piętrze budynku szkolnego w Mariówce. Pracownia krawiecka urządzona została w przestronnym nasłonecznionym pomieszczeniu. Znajdują się w niej nowoczesne maszyny komputerowe japońskiej firmy JANOME oraz inny sprzęt potrzebny do nauki szycia.

Kurs będzie trwał 96 godz. dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w piątkowe popołudnia i w soboty. Zakończenie kursu planowane jest na 22 czerwca 2019 r. Uczestnicy kursu pod kierunkiem doświadczonych instruktorów uczą się podstawowych technik szycia różnego rodzaju elementów garderoby takich jak: spódnice, spodnie, bluzki. Pierwsze zajęcia poświęcone były nauce obsługi komputerowych maszyn do szycia, pracy z owerlokiem oraz praktycznemu zastosowanie różnych akcesoriów krawieckich. Kolejne zajęcia będą okazją do nauczenia się zdejmowania miary, kroju i szycia wybranych części garderoby. Praca w niewielkiej grupie i w miłej atmosferze sprzyja efektywnemu nabyciu nowych umiejętności.

Uczestniczenie w takich kursach jest także możliwe dla osób bezrobotnych. Mogą one uzyskać dofinasowanie z Powiatowego Urzędu Pracy pokrywające nie tylko koszty samego kursu. Szczegółowe informacje na temat warunków zapisu i dofinansowania można odnaleźć na naszej stronie internetowej NZOZ Promień: www.promien.mariowka.net w zakładce „Kurs Kroju i Szycia”.

x
Potrzebujesz więcej inforamcji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez administratora danych - NZOZ Promień zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Dane podałam(em) dobrowolnie.

[recaptcha]